جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

زندگی نامه پروفسور فرهاد ناظر زاده کرمانی - نمایش محتوایی رادیو

 

 

زندگی نامه پروفسور فرهاد ناظر زاده کرمانی

Loading the player...

پروفسور  فرهاد ناظر زاده کرمانی درسال 1326ه.ش در تهران زاده شد. او لیسانس ادبیات نمایشی و لیسانس علوم اجتماعی را از دانشگاه تهران و مدرک دکتری هنرهای ارتباطی نمایشی از آمریکا اخذ نمود و پس از آن به عضویت هئیت علمی دانشگاه تهران در آمد. دکتر ناظرزاده کرمانی هم اکنون در دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه آزاد به امر تدریس مشغول می باشد.
گروه : هنر
رشته : هنرهای نمایشی
والدین و انساب : والدین استاد دکتر فرهاد ناظر زاده کرمانی اصالتا کرمانی و مقیم تهران بوده اند.
تحصیلات رسمی و حرفه ای : دکتر فرهاد ناظر زاده کرمانی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در زادگاه خود تهران گذراند و سپس وارد دانشگاه تهران شدو لیسانس در رشته ادبیات نمایشی را از دانشکده هنرهای زیبا و لیسانس علوم اجتماعی را از دانشکده علوم انسانی اخذ کرد. سپس به فرانسه و آمریکا رفت و دکتری خود را در رشته هنرهای ارتباطی - نمایشی دریافت کرد .
خاطرات و وقایع تحصیل : سفرهای تحصیلی دکتر فرهاد ناظر زاده کرمانی به فرانسه و آمریکا از وقایع مهم زندگی علمی وی بوده است.
فعالیتهای ضمن تحصیل : استاد دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی درحین تحصیل در مقطع دکتری رشته هنرهای ارتباطی - نمایشی در آمریکا، در دانشگاههای آن کشور به تدریس نیز مشغول بوده است.
فعالیتهای آموزشی : استاد دکتر ناظرزاده کرمانی از سال 1363 عضو هئیت علمی گروه هنرهای نمایشی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد. وی در تاسیس دانشگاه هنر، راه اندازی گروه هنرهای نمایشی و تهیه برنامه آموزشی برای دوره کارشناسی ارشد دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی همکاری داشته است. وی از سال 1363ه.ش در رشته هنرهای نمایشی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران مشغول به تدریس است. وی در سال 1371 به عنوان استاد نمونه دانشگاه تهران معرفی شد.
مراکزی که فرد از بانیان آن به شمار می آید : دکتر ناظرزاده کرمانی در تاسیس دانشگاه هنر، راه اندازی هنرهای نمایشی نقش به سزایی داشته است.
سایر فعالیتها و برنامه های روزمره : استاد دکتر ناظرزاده کرمانی در کنار تدریس و مسئولیت های اجرایی، به مطالعه، تحقیق و تالیف آثاری در زمینه هنرهای نمایشی مشغول است.
آرا و گرایشهای خاص : استاد دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی به ادبیات نمایشی معاصر جهان به ویژه کشورهایی همچون مصر و ایرلند و نیز به ادبیات نمایشی اروپا در عهد باستان و معاصر علاقمند است. و آثاری دراین زمینه دارد.

تاریخ تولید: 1393

محققپربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو