رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

شهید احمد امینی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید احمد امینی

Loading the player...

احمد امینی در اولین روز شهریور ماه 1342 در روستای محمد آباد سفلی در دوازده کیلومتری رفسنجان به دنیا آمد. پدرش کشاورز بود. او تحصیلات ابتدایی را در روستای لاهیجان به پایان رساند و سپس به همراه برادر دو قلویش محمود، به رفسنجان آمد، تحصیل او همزمان با اوجگیری انقلاب شد. مردی آمد و زنجیرها را گسست. احمد نیز دل به او داد.
اول بار با عملیات فتح المبین به جبهه رفت و مجروح برگشت. از آن پس عملیاتی نبود که «حاج احمد» نشانی از آن در بدن نداشته باشد. کم کم آوازه شجاعتش در لشکر پیچید و همزمان با مرحله دوم عملیات والفجر چهار به فرماندهی یکی از گردان های لشکر 41 ثارالله انتخاب شد. عملیات والفجر هشت نقطه اوج این مرد بزرگ بود. گردان 410 خاتم الانبیاء (ص) به فرماندهی او از اروندرود وحشی گذشت و پا به خاک دشمن گذاشت. گردان غواص موج اول حمله به شمار می رفت. حاج احمد امینی، که اعزام آخرش توسط سپاه پاسداران بود اولین شهید این گردان بود که بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر در سن 22 سالگی قطره های خون پاکش در 21 بهمن ماه سال 1364 ساحل خیس اروند را زینت داد.

وصیت نامه

يقين داشته باشيد که دير يا زود بازگشت همه به سوي اوست. بازگشت شهدا با شوق و عشق و پرواز به سوي ملکوت است ولي بعضي از بازگشت‌ها به گريه و زاري و دلبندي به دنيا و مال است. پس بدانيد که هر کس راه رسول خدا (ص) و امام عزيز را پيشه کند رستگار خواهد بود و همان گونه که تا به حال دين خود را به اسلام ادا کرديد پيرو ولايت امام باشيد و از قانون اسلام دفاع کنيد.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده : معصومه طالبی زاده

گویندگان : فرجام شهابی ، سعید اکبر زاده ، اکرم علمداری