جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

معاون اول رییس جمهور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

معاون اول رییس جمهور

اقتصاد مقاومتی

معاون اول رییس جمهور گفت اقتصاد مقاومتی را فقط برای دوران تحریم نمی‌خواهیم بلکه برای دوران بعد از تحریم نیز بیشتر از گذشته به آن نیازمندیم
 

معاون اول رییس جمهورشنبه 14 شهریور  گفت اقتصاد مقاومتی را فقط برای دوران تحریم نمی‌خواهیم بلکه برای دوران بعد از تحریم نیز بیشتر از گذشته به آن نیازمندیم
اسحاق جهانگیری عصر شنبه  در مراسم افتتاح طرح تغلیظ مس سرچشمه در رفسنجان با تاکید بر لزوم توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: باید به قدری اقتصاد کشور را مقاوم، استوار و پایدار کنیم که در مقابل همه نگاه‌های بیرونی بتواند مقاومت کند. و برای تحقق این امر بخش‌های خصوصی و همچنین مدیران کشور باید به صحنه بیایند.
وی با تاکید بر این‌که «هیچ‌کس نباید احساس کند که در دولت یازدهم عرصه کار بر او تنگ شده است»، اظهار کرد: دولت یازدهم به همه نیروهای توانمند در کشور با هر گرایش سیاسی احترام قائل است و برای او فرصت کاری ایجاد می‌کند.
جهانگیری با اشاره به حضور و اشتیاق شرکت‌های خارجی برای همکاری با ایران گفت: امروز مشتاقان کار با ایران برای آوردن منابع خود به کشور در حال سبقت گرفتن از یکدیگر هستند در این شرایط این ما هستیم که انتخاب می‌کنیم با چه کسی همکاری و از منابع کدام کشور و شرکت خارجی استفاده کنیم . واین کارها بر پایه برنامه‌ریزی دقیقی انجام خواهد شد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به این که اقتصاد ایران باید به شرکت های دانش بنیان متکی شود افزود: باید راهی پیدا کنیم که اقتصاد ایران بیش از وابستگی به منابع، به مغز انسان ها وابسته باشد زیرا مغز انسان ها ارزش افزوده تولید می کند..
جهانگیری افزود: یکی از دلایل این که می خواهیم از وابستگی به نفت فاصله بگیریم این است که بودجه کشور بشدت به این حوزه وابسته است و این وابستگی موجب می شود که دشمنان در زمان های حساس با تحریم ها مشکلاتی را ایجاد کنند.
جهانگیری گفت: دغدغه ای که درباره نفت و گاز وجود دارد، درباره مواد معدنی نیز وجود دارد و آن این است که این ذخایر روزی به اتمام می رسند و باید تلاش کنیم از فرصت های موجود در حوزه منابع طبیعی برای استقلال اقتصاد ایران استفاده و آن را از وابستگی به مواردی ماند نفت گاز و ذخایر معدنی جدا کنیم زیرا این ذخایر روزی به اتمام می رسند
وی سال 95 رایکی از بهترین سال های رونق و توسعه اقتصادی ایران دانست و گفت: اقتصاد ایران سخت ترین دوران را امسال سپری می کند زیرا با کاهش چشمگیر قیمت نفت روبرو شده ایم.
جهانگیری از همه افراد توانمند و از همه گروهها و بخش خصوصی نیز خواست تا در سپری کردن این دوران سخت اقتصادی به یاری دولت بیایند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اقدامات دولت در کاهش نرخ تورم طی دو سال اخیر گفت:‌ توانستیم با راهکارهای داخلی نرخ تورم را به 15 درصد برسانیم و همچنین اقتصاد را نیز به رشد مثبت تبدیل کنیم.
وی گفت: برای بنگاه های مهم اقتصادی مانند مجموعه مس هیچ کاری ارزشمند تر از این نیست که همواره روند تولید رو به افزایش و محصول تولیدی از نظر قیمت و کیفیت قابل رقابت با محصول جهانی باشد و توسعه مورد نظر در بنگاه و رشته مورد فعالیت انجام شود..
. در این مراسم مراد علیزاده مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران نیز از طرحهای توسعه ای این شرکت گفت و افزود انتظار می رود با سرمایه گذاری 2 و 2 دهم میلیارد یورویی و 4هزار و 200 میلیارد تومانی تا سال 1397 میزان تولید مس در کشور به 400 هزار تن برسد.پربیننده ترین تولیدات تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون