رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

کمی نزدیکتر به خدا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

کمی نزدیکتر به خدا

تهیه کننده و کارگران :مجتبی صفر علیزاده

تصویر بردار : ملک قاسمی

نوسینده :مجتبی صفر علیزاده

اردو های جهادی در غالب گروههای پزشکی در ایام نوروز به جهت خدمات رسانی به مردم محروم منطق جنوب استان کرمان اعزام می شودند.

اردوهای جهادی ، خدمت و ایثار ،حسی مبهم پر از وسوسه تماشا و ثبت کردن ، را برای یک عکاس رقم میزند .
باید جست ، باید دید ، باید رفت تا درد را شناخت .
آسمان با زمین آشتی کرده بود و با باران تند و رگباری‌اش، زمین را نوازش می‌کرد. همه‌جا خیس و سبزشده بود.
باران می‌بارید و تن تقتیده زمین را طراوتی تازه بخشیده بود.  عوامل تولید فیلم با گذر  ازجاده های آب گرفته شب قبل خود را به منطقه رسانده بودند.
اینجا گشمیران است. روستایی کوچک در انتهای دشت  و دامنه‌ی کوه‌های بشاکرد. حدفاصل گرما و سرما. روستایی جنوبی که به استان هرمزگان نزدیک تر است تا کرمان. روستایی با جمعیتی حدود500 نفر.(هلی شات)
این‌بار به دیدن جوان‌های جهادگری آمدیم که تعظیلات نوروز و همراهی با خانواده را رها کرده‌اند و به عشق خدمت به مردمشان تا انتهای جهان آمده‌اند تا مرهمی – هر چندکوچک- بر زخم و دردهای مردم این منطقه باشند.مردی که در اوج نیاز با کمترین توقع نشان از رضایت در گفتارشان جاری بود.
خانه‌های گشمیران، تازه‌ساز و با معماری متداول ایران از آهن و آجر ساخته شده‌اند. اما در کنار هر خانه‌تیر‌آهنی کپری گرد و زیبا و خنک وجود دارد که اکثرا در آنها زندگی می‌کنند ومزین به پرده های سوزن دوزی رنگارنگی می باشندتا پذیرای مهمان‌های گرما زده باشند.
ابرها مامور رحمت بارانند ، می آیند، می بارند، و می روند. همچو جهادگران پزشک که فصلی تازه به روستای گشمیران بخشیدند و رفتند.
چه مخلوق غریبیست زن، که از هر جا شروع کنیم به دستان و ذهن خلاق و کارای او می‌رسیم.و ناخواسته واژه تبارک‌الله بر زبان جاری می‌شود. 
زن گشمیرانی از جنس کار است و تلاش .چه با شکوه جان میگیرد لیفه ای بی جان در دستان او به سان نوزادی که بدست قابله ای محلی پا به عرصه جهان میگذارد
 
سال تولید: 1396


پربیننده ترین تولیدات تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون