حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۷

گسترش فرهنگ پرداخت زکات با محوریت صدا و سیما - نمایش محتوای رویدادهای مرکز

 

 

گسترش فرهنگ پرداخت زکات با محوریت صدا و سیما


گسترش فرهنگ پرداخت زکات با محوریت صدا و سیما
در این جلسه رئیس شورای زکات استان کرمان با تاکید بر اتخاذ سیاست گذاری ها در شورای زکات برای افزایش زکات افزود: با پرداخت زکات بخش مهمی از چالش های فرهنگی و اقتصادی در جامعه رفع خواهد شد.
حجت الاسلام عربپور افزود: رسانه ها به ویژه صدا و سیما می توانند با مستندسازی و پخش برنامه های ویژه نقشی بسزا در افزایش پرداخت زکات داشته باشند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان هم گفت: امسال بیش از 2 میلیارد و 430 میلیون تومان زکات واجب و مستحبی در استان کرمان جمع آوری شد که با احتساب 2 میلیارد و 200 میلیون تومان زکات جمع آوری شده فطره نیز افزایش چشمگیری نسبت به پارسال دارد.
صادقی افزود:  نقش فرهنگ سازی صدا و سیما در این بین برجسته است و به همین منظور قرار است در همایش کشوری زکات از این مرکز تجلیل شود.
وی گفت:  درمان بیماران نیازمند ، تامین جهیزیه و هزینه های تحصیل مددجویان همچنین ساخت مسجد ، حسینیه و خانه عالم در مناطق مختلف از عمده مصارف زکات جمع آوری شده در استان کرمان است.
در این جلسه مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان هم با اشاره به پیشتازی این مرکز در امر تبلیغ و ترویج فرهنگ زکات در کشور افزود: بیش از 2 هزار دقیقه برنامه در بخش های صدا ، سیما و خبر با موضوع زکات طی امسال با هدف گسترش فرهنگ پرداخت زکات پخش شده است.
علیرمضانی همچنین از راه اندازی شورای معارف در صدا وسیمای مرکز کرمان با حضور مشاوران مذهبی با هدف تعمیق معارف از جمله بحث زکات خبر داد.
وی با اشاره به آمادگی صدا و سیما برای ترویج بیشتر فرهنگ پرداخت زکات گفت:  می توان با در نظر گرفتن یک سری مشوق ها پرداخت زکات به ویژه در بین کشاورزان را افزایش داد .
در این جلسه  آقایان گرامی مشاور عالی استاندار و میقانی قائم مقام صدا وسیمای مرکز کرمان هم گفتند باید فرهنگ سازی برای پرداخت زکات را از دوران تحصیل بین افراد جامعه تبیین کرد و مطرح شد که باید برای ترویج فرهنگ پرداخت زکات دلایل عقلانی و نتیجه آن را برای مردم مستند کرد.