رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

70 تور گردشگری وارد شهداد شد - نمایش محتوایی رادیو

 

 

70 تور گردشگری وارد شهداد شد

شهداد نقطه ای بی انتها

70 تور گردشگری وارد شهداد شد

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: بیش از 70 تور داخلی و خارجی از 28 اسفند سال گذشته تاکنون به منطقه گردشگری شهداد وارد شده است.به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان محمد جهانشاهی افزود: طی سال های اخیر با تبلیغاتی که توسط این اداره کل در زمینه گردشگری کویر و کلوت های شهداد انجام شده مسافران و گردشگران زیادی این مناطق را مورد بازدید قرار می دهند.

وی اظهار کرد: آمار ورود گردشگران به منطقه گردشگری شهداد نسبت به سال های گذشته افزایش داشته است.

وی گفت: 90 درصد مسافرانی که وارد شهداد می شوند از کلوت ها نیز بازدید می کنند و تاکنون بیش از 40 هزار نفر از کلوت های شهداد دیدن کرده اند.

جهانشاهی تصریح کرد: امسال تعدادی از مسافران این منطقه در قالب تور که توسط دفاتر خدمات مسافرتی راه اندازی شده بودند، وارد این منطقه شدند.

وی گفت: دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان موظف هستند برای ورود به منطقه گردشگری شهداد از اداره کل میراث فرهنگی مجوز دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اطلاعات مربوط به این منطقه در مبادی ورودی استان، کمپ های گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی کرمان در اختیار مسافران قرار می گیرد.

بخش شهداد با 24 هزار کیلومتر مربع وسعت در فاصله 95 کیلومتری کرمان واقع است و 30 هزار نفر در 2 شهر، 92 روستا و آبادی و چهار دهستان این بخش زندگی می کنند.

کلوت های شهداد بزرگترین عارضه طبیعی کلوخی دنیاست که بر اثر فرسایش آبی و بادی شکل گرفته اند. کلوت ها در 40 کیلومتری شمال شرقی شهداد قرار گرفته اند که طول و عرض متوسط آنها 145 و 80 کیلومتر است و مساحت آنها به 11 هزار کیلومتر مربع می رسد.

کمپ گردشگری کویر نیز با تعدادی آلاچیق و برخی امکانات رفاهی در 28 کیلومتری شمال شرق شهداد قرار دارد.پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو