حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

صدا و سیمای مرکزکرمان با برنامه های متنوع امسال هم در ماه مبارک رمضان میهمان خانه های کرمانی‌ها می‌شود - روابط عمومی

 

 

تاریخچه صدا و سیمای مرکز کرمان

رادیو

رادیو در شهر کرمان در سال 1337 با طنین « اینجا رادیو ایران است » آغاز به کار کرد و در سال 1343 این عنوان به مرکز کرمان تغییر یافت . در ابتدا اخبار محلی ویکی دو برنامه 15 دقیقه ای که تولید محلی بود از فرستنده پخش و ما بقی برنامه ها از شبکه های سراسری تقویت می شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر بخش خبری عصرگاهی ، برنامه های ویژۀ اوقات شرعی ، برنامۀ ویژه جوان و برنامۀ صبحگاهی ، برنامه هایی نیز با محورهای مسایل خانوادگی و تحصیلی تهیه و پخش می شد. در سالهای 74و 75 برنامه های ویژۀ خانواده و طنز و سرگرمی مورد توجه قرار گرفت. با افتتاح شبکۀ استانی صدا به صورت آزمایشی در دی ماه سال 1375 و آغاز به کار رسمی آن  در سال1376 روزانه 14 ساعت برنامه برا ی مخاطبان گوناگون تهیه و پخش می شد که ساخت برنامه برای کودکان و نوجوانان و خانواده هاو افزایش برنامه ها ی گروه  اجتماعی بیشتر مد نظر قرار گرفت. در دهۀ 79 تا 89 با برنامه ریزیهای منظم و منسجم ، تشکیل جلسات شورای طرح و برنامه و ارزیابی مستمر برنامه ها روزانه 17 ساعت برنامه با اهداف ارشادی تربیتی ، اطلاعاتی ،آموزشی و سرگرمی، تفریحی و در راستای سیاستهای سازمان صدا وسیما با موضوعات ده گانه اجتماعی ، فرهنگی و معارف اسلامی، سیاسی ، تاریخی ، دفاع مقدس ،علم وفن آوری ، اطلاعات عمومی، و رزش و تفریحات سالم برای 4 گروه مخاطبان یعنی عامه مردم ، جوانان ، زن و خانواده و فرهیختگان پخش میشود.

تلویزیون

تلویزیون مرکز کرمان با افتتاح یک فرستندۀ 50 واتی از سال 1350آغاز به کار کرد . در این زمان دو ساعت و نیم برنامه در هفته تولید و صبح های جمعه پخش می شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی توجه مدیران ومسئولان سازمان به تولیدات مراکز افزایش یافت و سیمای مرکز کرمان در هفته 5 الی 7 ساعت برنامه پخش می کرد که این برنامه ها اغلب در روزهای جمعه و فاصلۀ زمانی اختلاف افق تهران و کرمان پخش می شد.

در 24 اسفند سال 1379 همزمان با سالروز ولایت امیرمؤمنان ،عیدسعیدغدیر خم شبکۀ استانی سیمای مرکزکرمان به رغم کمبود نیروی انسانی و امکانات محدود افتتاح شد و در نوروز سال 1380 از ساعت 15.30 دقیقه تا 22.30 به پخش برنامه  می پرداخت .

از هفتم تیر سال 1380 ساعت پخش شبکه تا 14 و گاهی بیشتر افزایش یافت و در خرداد سال 1390 شبکۀ استانی سیمای مرکزکرمان با افزایش میزان پخش برنامه ها تا 20 ساعت د رشبانه روز همچنان مشغول خدمت رسانی به مردم شریف ، نجیب و متعهد استان است . برنامه های شبکۀ کرمان در قالب های متفاوت و با موضوعات گوناگون که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و ریاست سازمان بوده تهیه و پخش می شود. از جمله برنامه های ویژه خانواده ، کودک و نوجوان ،ورزشی، صبحگاهی برنامه های معارفی ومذهبی ،ویژه برنامه های مناسبتهای ملی و ا نقلابی وتولیدات فاخردرقالب فیلم وسریال،مستندوانیمیشن  

  

 

رویدادهای مرکز

« بازگشت

صدا و سیمای مرکزکرمان با برنامه های متنوع امسال هم در ماه مبارک رمضان میهمان خانه های کرمانی‌ها می‌شود

صدا و سیمای مرکزکرمان با برنامه های متنوع امسال هم در ماه مبارک رمضان میهمان خانه های کرمانی‌ها می‌شود

 علیرمضانی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان گفت : صدا وسیمای مرکز کرمان امسال هم با تولید و پخش 28 هزار و 800 دقیقه برنامه میهمان شما مخاطبین خواهد بود

مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی در رسانه استانی تولید و پخش می شود که از آن جمله می توان به برنامه «جمع خوانی قرآن کریم» که به پخش مستقیم برنامه جزءخوانی قرآن کریم از حسینیه ثارالله اختصاص دارد و هر روز از ساعت 17:45دقیقه به مدت 70دقیقه به صورت زنده به روی آنتن شبکه استانی سیمای مرکز کرمان می رود.

علیرمضانی افزود: «سحرگاهان» ويژه برنامه سحرهاي ماه مبارك رمضان از تولیدات سیمای مرکزکرمان است که در بخش های ادعیه شامل فرازهایی از دعای ا بوحمزه ثمالی،مناجات امام علی(ع) ، تغذیه درسحر ،مناجات سحرگاهی و دعای سحر همراه باخاطرات رمضان در اسارت و جبهه ومشاغل شبانه ،مسابقه ،اذان صبح به همراه زیرنویس اذان شهرستانهای استان به منظور ايجاد شور و نشاط در لحظات معنوي سحر، به مدت 90 دقیقه از ساعت 3بامداد با هم استانی ها همراه می شود.

وی «نورباران» را عنوان ويژه برنامه تلویزیونی افطارهاي ماه مبارك رمضان که به مدت 45دقیقه به استقبال لحظات معنوی افطار واذان مغرب می رود بیان و خاطر نشان کرد: معرفی میهمانان ویژه شامل نیکوکاران و افرادی که قصه متفاوت و توانمندی های خاصی دارند و بخش هایی از جمله تواشیح ، بحث کارشناسی و مناجات پلاتو، ،گزارش ، نریشن، ،سرود، ،باکس اذان،نماز مغرب و طراحی موضوعات معنوی متناسب با حال و هوای این ماه، حدیث، ادعیه روزهای ماه رمضان، قرآن، اذان و نیایش بخش هاي این برنامه را تشكيل مي دهند.

وی گفت :برنامه گفتگو محور "ره عشق" با حضور کارشناسان نخبه و اساتید حوزه با محوریت سبک زندگی اسلامی و ایرانی در ماه مبارک رمضان باآیتم های آرم، مجری، کارشناس، حدیث، صلوات ،مناجات به مدت 45 دقیقه از ساعت 13روزهای یکشنبه،دوشنبه وسه شنبه از سیمای مرکز کرمان پخش خواهد شد.

علیرمضانی همچنین به تهیه و تدارک ویژه برنامه هایی در معاونت صدای مرکز همزمان با ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: "سلام رمضان"برنامه ویژه پیشواز ماه مبارک رمضان است که به صورت زنده در ساختار ترکیبی نمایشی به مدت 60 دقیقه با آیتم های گزارش ،کارشناسی،موسیقی بی کلام وبا کلام گفتار، تلفن وپیامک چهارشنبه شب از ساعت 30/21تا30/22 از صدای مرکز کرمان پخش می شود.

وی گفت:ویژه برنامه سحرگاهی با عنوان « به خدا نزدیکتر » با هدف تبيين فيوضات سحرهاي ماه مبارك رمضان و ايجاد لحظاتي معنوي و نشاط انگيز براي سحرخيزان، به مدت 90 دقیقه با روزه داران سحرخیز همراه می شود.

وی افزود: گفتار ، کارشناسی ،دعای روز و ترجمه، دعای سحر،اذان صبح ،دعای فرج ، ،نماز،همخوانی ،تواشیح واحکام ماه مبارک،تلفن وپیامک بخش هاي برنامه «به خدانزدیکتر» را تشكيل مي دهند.

علیرمضانی در ادامه گفت: برنامه «ضیافت» نیز با بخش هاي متنوع، در ماه مبارك رمضان، در استقبال از لحظات افطار ازرادیو کرمان پخش می شود.

وی خاطر نشان کرد: این برنامه در بخش های گزارش، نمایش، موسیقی و سرود متناسب با حال و هوای ماه مبارک رمضان، گفتار، کارشناسی موضوعی ،گزارش ،احکام،تواشیح ، مناجات، اذان ،دعا و نماز،تلفن وپیامک همزمان با افطارهای ماه مبارک رمضان به مدت 75 دقیقه، لحظاتي با نشاط همراه با حس معنویت را براي شنوندگان و روزه داران هم استاني فراهم مي كند.

مدیر کل مرکز کرمان گفت برنامه "برحریرقدر"ویژه شبهای قدر است که در شب های قدر از ساعت 30/21تا3بامدادبه صورت زنده با پخش دعای جوشن کبیر،سخنرانی ،گزارش موسیقی ،مناجات،همخوانی ،تلفن وپیامک ومطالب موضوعی به باروزه داران همراه می شود.

مدیرکل مرکز کرمان همچنین به اقدامات معاونت خبر این مرکز در استقبال از ماه میهمانی خدا اشاره و تصریح کرد: تولید 25 گزارش خبری تلویزیونی و رادیویی با موضوع آماده شدن مردم برای ماه رمضان، غبارروبی مساجد وحلول ماه مبارک، تهیه 16 گزارش رادیویی و پرداختن به خبرها و موضوعات مرتبط در سه بخش خبری تلویزیونی و دو بخش رادیویی از برنامه های پیش بینی شده برای ماه نزول قرآن است وی افزود: معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان هم با تولید آثار متناسب با ماه مبارک رمضان با مخاطبان خود همراه می شود و سعی در انتقال پیام های با محتوا و اثربخش دارد. وی ادامه داد: در فضای مجازی، برگزاری مسابقه و فراخوان عکس های مردمی، ایجاد و بارگذاری صفحه ویژه در وب سایت مرکز، بهره گیری از ظرفیت پیام رسان سروش برای نشر محتوی رااز جمله اقدامات در نظر گرفته شده این معاونت بیان کرد.

 

 


 

نظام جمهورى اسلامى نمونه اى از قدرت معنوى است كه عنصر اصلى آن مردم و دفاع از ارزشهاست .

امام، راه آزاد زيستن، كامل شدن، ساختن زندگى به شكلى كه مورد رضاى خدا و دستور اسلام است، سازندگى حقيقى زندگى و عدم سازش با قدرتهاى ضداسلامى را به ما نشان داد. اينها، براى ما درسهاى بيست و دوم بهمن است. (مقام معظم رهبری)

ارتباط با ما

روابط عمومی

تلفن گویا:162
تلفن:32229333 -32212115 
 
سيما
پيامك:30003410
تلفن: 31222230
32223061
 
صدا
پيامك:30000341
تلفن: 32233223
31222235
 
خبر
تلفن:32238014
31222227
 
سايت
تلفن:31222032
web@kerman.irib.ir
 
تلفن مركزي (تلفنخانه)
32238811-16
31222000